turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun esas sebebi HPV adı maruz human papilloma virüstür. Başka bir ifade ile HPV olarak adlandırılan beşer papilloma virüslerinin amil başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün suretü aşkın türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olabilir. Siğiller ekseriya insanoğluın ten rengine nazaran oluşmaktadır. Bir iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sağlıklı siğil değillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin birçoğu beşer vücudu derunin zararlı olmamakta ve herhangi bir iyileştirme uygulanmaksızın bizatihi geçebilmektedir. Bununla baş başa keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden diğer cilt emrazı ile baş başa görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa rabıtalı seboreik siğil varsa kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir küme olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başlangıçladığında hastalar doktora başlangıçvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin yerı keşik kaşıntı, yanma ve kanama kabilinden sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir nişan de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye atılmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye fethetmek Cinsî yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Hat Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla ezgi haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla baş başa rahim ağzı kanseri vakalarının yetişkin kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe rabıtalı ekstra bir mesele meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye rabıtalı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları yetişkin olan siğillerde bu mesele yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek derunin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça çalışkan eşeysel yaşyalnız başlangıçlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı örgülması muhtemel olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyen dönemlerde de örgülabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Previous Article
Next Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://pendikdiyetisyen.name.tr/ https://jiroskop.name.tr/ https://koltukortusu.name.tr/ https://4mevsimlastik.name.tr/ https://sirnakwebtasarimseo.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al